IMPLA•SAFE – Badania MR z endoprotezami

CZYM JEST IMPLA-SAFE?

IMPLA-SAFE jest wynikiem wieloletnich badań które wreszcie firma MR DIAGNOSTIC wprowadza na rynek proponując naszym pacjentom innowacyjną usługę diagnostyczną która umożliwia dostęp do diagnostyki MR po zabiegu endoprotetyki stawowej, wszczepieniu metalowego stabilizatora lub dekompresji transpedikularnej kręgosłupa.


Jednym z problemów diagnostyki metodą rezonansu magnetycznego jest trudna relacja ze stale rozwijającą się dziedziną endoprotetyki stawowej i implantologii. Z roku na rok procedura wszczepienia sztucznego stawu lub stabilizacji struktur kostnych implantami staje się coraz bardziej rutynowa. W konsekwencji przybywa osób u których badanie rezonansem magnetycznym jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Pacjenci dyskwalifikowani wcześniej z badań rezonansu magnetycznego bez przeszkód będą mogli teraz korzystać z tej metody diagnostycznej.

Cała tajemnica kryje się w zestawie bardzo zaawansowanych przyrządów pomiarowych które przez cały czas trwania badania w sposób zautomatyzowany czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta.
Za automatyzacje tego procesu odpowiedzialny jest algorytm AI (sztucznej inteligencji) zintegrowany w system IMPLA-SAFE przez Scanway sp. z o.o. z Wrocławia. Firma ta od wielu lat wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem wiele sfer nauki i przemysłu, do których zalicza się także opracowywanie zawansowanych
systemów wizyjnych i pomiarowych wykorzystywanych w satelitach kosmicznych.

Najwiekszym niebezpieczeństwem w trakcie badania pacjentów z metalicznymi ciałami obcymi jest zjawisko indukcji elektromagnetycznej która podczas badania MR może wystąpić jako skutek uboczny poddawania pacjenta działaniu zmiennego pola magnetycznego. Pacjenci posiadający takie metalowe obiekty w ciele stwarzają dla pracowni diagnostycznych MR zbyt wielkie ryzyko i dlatego wiekszość z nich posiada bardzo restrykcyjne ograniczenia dotyczące chirurgicznie wszczepionych endoprotez, implantów czy stabilizatorów. Naszym celem było opracowanie metody diagnostycznej która to ryzyko wyeliminuje. Po wielu latach prac i testów klinicznych wreszcie możemy stwierdzieć że podjęcie próby rozwiazania tego problemu się opłaciło. Dzieki wsparciu finansowemu w ramach programu "Inteligentny Rozwój - Dofinansowanie z Unii Europejskiej udało się wdrożyć nasz pomysł w życie. Mamy przyjemność poinformować że metoda jest już dostępna dla naszych pacjentów. W 2021 roku udało nam się z powodzeniem zintegrować system monitorowania pacjenta IMPLA-SAFE w naszych dwóch świeżo otwartych pracowniach diagnostycznych, w Bartoszycach oraz w Działdowie. Są to dwa pierwsze osrodki medyczne w kraju które oferują dostęp do tej technoloigii.

Osoby zainteresowane badaniami IMPLA-SAFE lub chcące uzyskać więcej informacji na temat tej metody prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracjami pracowni w Bartoszycach i Działdowie.

Zobacz pracownie rezonansu magnetycznego MR Diagnostic

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.