Monitory przedstawiające wyniki tomografii
Aktualności

Porozmawiajmy o nowotworach piersi

Drogie Panie,
Chcemy zachęcić do podjęcia tematu trudnego, ale niezwykle ważnego.

POROZMAWIAJMY O NOWOTWORACH PIERSI.

Nowotwór piersi to najczęściej występujący w Polsce nowotwór wśród kobiet. Najczęściej rozwija się u kobiet między 50. a 70. rokiem życia i to one są w grupie największego ryzyka zachorowania. Nie zapominajmy jednak o tym że lekarze zalecają profilaktykę piersi już po 20 r.ż. !!!

Jeśli w rodzinie zdarzyły się przypadki zachorowania na nowotwór, jest to pierwszy sygnał, aby wykonać test genetyczny. Osoby z mutacją genetyczną mają 50%'owe zagrożenie przekazania tej wady potomstwu. 
Nosicielki mutacji, które stosowały długotrwałą terapię hormonalną, są również bardziej narażone na rozwój choroby. Estrogen zawarty w środkach antykoncepcyjnych zwiększają ryzyko raka piersi o 20 proc.

Wiemy, że rak piersi wykryty we wczesnym stadium jest całkowicie uleczalny. Wiemy też, że im szybciej guz zostanie rozpoznany, tym łatwiej i z jak najmniejszą szkodą dla pacjentki, można go usunąć. Dlatego serdecznie namawiamy do przeczytania przygotowanej przez nas broszury informacyjnej z zakresu nowotworów piersi.


Kliknij tu aby wyświetlić broszurę informacyjną.


Dodatkowo w ramach prowadzonej przez nas akcji oferujemy promocyjne ceny badań piersi (MR). Wszystkie badania umawiane od teraz do dnia kobiet (8 marca 2019r.) zrealizowane zostaną w cenie niższej o 10%.

Pamiętaj!
Najkorzystniejszy okres dla wykonania mammografii w rezonansie magnetycznym to 6-14 dzień cyklu miesiączkowego.

Badanie nie obciąża organizmu szkodliwym promieniowaniem RTG. Do dokonania zapisu nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Zobacz pracownie rezonansu magnetycznego MR Diagnostic

MR Diagnostic

MR Diagnostic

Pracownie rezonansu magnetycznego