tlo

Pracownia MR w Bartoszycach

Pracownia MR w Bartoszycach

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Bartoszycach

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11, 11-200 Bartoszyce
tel.: (89) 506 55 56
e-mail: bartoszycemr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

Pracownia rezonansu w Bartoszycach wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Sempra o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Aparat MAGNETOM Sempra został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość i poszerzyć możliwości kliniczne. Aparat umożliwia również badanie grup pacjentów, u których obrazowanie jest utrudnione. Oprócz tego aparat MAGNETOM Sempra pozwala na szybsze wykonywanie badań dzięki zoptymalizowanym protokołom akwizycji danych obrazowych.

Rezonans magnetyczny Bartoszyce 

Pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymali od lekarza zalecenie dotyczące wykonania badań obrazowych, mogą skorzystać z pracowni rezonansu magnetycznego w Bartoszycach (NFZ lub prywatnie). Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką badania MR w Bartoszycach oraz ofertą badań rezonansem w pracowni MR Diagnostic. 

Rezonans magnetyczny Bartoszyce – na czym polega i jak przebiega obrazowanie tkanek w badaniu MR? 

MR Diagnostic posiada swoje pracownie w kilku miejscowościach w województwie warmińsko-mazurskim, z czego jedna znajduje się w mieście Bartoszyce. Rezonans magnetyczny to jedno z najdokładniejszych badań obrazowych. Umożliwia uzyskanie precyzyjnego obrazu tkanek organizmu. Pacjent umieszczany jest w tunelu, w którym poddawany jest działaniu fal magnetycznych. Na podstawie reakcji atomów wodoru, które znajdują się w wodzie zawartej w tkankach, aparat tworzy rzeczywisty i dokładny obraz, który pozwala ocenić ewentualne niepożądane zmiany i postawić trafną diagnozę. 

Rezonans magnetyczny w Bartoszycach (prywatnie lub na NFZ) jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i w pełni bezpiecznym. Fale magnetyczne w żaden sposób nie uszkadzają tkanek organizmu, dzięki czemu badanie można powtarzać wielokrotnie. 

Ewentualne przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim posiadania w organizmie przedmiotów metalowych (np. endoprotez) lub urządzeń elektronicznych (rozruszniki serca, implanty ślimakowe itp.). 

Sprawdź nasz cennik

Badanie MR Bartoszyce – jakie obszary organizmu pozwala zbadać? 

Wśród dostępnych badań znajduje się rezonans magnetyczny całego ciała - Whole body. Jednakże w przypadku skierowania podejrzeń na konkretną chorobę, dokładniejsze może okazać się obrazowanie konkretnych narządów lub okolic ciała. Stąd oferujemy również: 

 • rezonans magnetyczny serca; 
 • rezonans magnetyczny głowy i szyi; 
 • rezonans magnetyczny jamy brzusznej; 
 • rezonans magnetyczny miednicy; 
 • rezonans magnetyczny gruczołu krokowego – PI-RADS; 
 • rezonans magnetyczny stawów; 
 • rezonans magnetyczny kręgosłupa; 
 • rezonans magnetyczny oczodołów; 
 • rezonans magnetyczny twarzoczaszki. 

Rezonans Bartoszyce – prawidłowe przygotowanie do badania 

Przygotowanie do rezonansu magnetycznego w Bartoszycach jest proste i nie wymaga od pacjenta podejmowania złożonych kroków. Należy pamiętać o tym, aby: 

 • ubrać się w wygodne ubranie, pozbawione elementów metalowych, np. guzików, nitów, klamer, zamków błyskawicznych; 
 • przed badaniem wypełnić rzetelnie ankietę kwalifikującą; 
 • zdjąć biżuterię; 
 • powyjmować z kieszeni metalowe przedmioty, urządzenia elektroniczne i karty z chipami magnetycznymi; 
 • na badanie głowy nie należy lakierować włosów i malować powiek. 

W przypadku konieczności wykonania badania rezonansem magnetycznym z kontrastem należy mieć ze sobą aktualne wyniki badania kreatyniny. Na godzinę przed badaniem nie należy spożywać posiłków ani przyjmować płynów. 

MR Bartoszyce – diagnostyka dla pacjentów z regionu 

Pracownia rezonansu magnetycznego w Bartoszycach to możliwość odbycia szczegółowej i skutecznej diagnostyki także dla pacjentów mieszkających w pobliskich miejscowościach. Dla zachowania zdrowia ważne jest, aby dostęp do badań obrazowych był łatwy, także dla osób, które nie mają możliwości wykonania MRI w swojej miejscowości.  Rezonans magnetyczny w Bartoszycach może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla pacjentów zamieszkałych w pobliskich miejscowościach. 

 • Rezonans magnetyczny Kętrzyn – pacjenci mieszkający w oddalonym o ok. 45 km Kętrzynie mogą dostać się do pracowni w Bartoszycach w około 40 minut. 
 • Rezonans magnetyczny Olsztyn – w nieco ponad godzinę do naszej pracowni w Bartoszycach mogą dotrzeć pacjenci z oddalonego o ok. 70 km Olsztyna. 
 • Rezonans magnetyczny Lidzbark Warmiński – dojazd z Lidzbarku Warmińskiego na rezonans w Bartoszycach powinien zająć ok. 25 minut. 
 • Rezonans magnetyczny Mrągowo – W nieco ponad godzinę można dotrzeć do pracowni z oddalonego o ok. 60 k Mrągowa. 
 • Rezonans magnetyczny Biskupiec – około 45 minut drogi do Bartoszyc mają osoby mieszkające w Biskupcu. 

Jeśli Twój lekarz zalecił Ci wykonanie rezonansu magnetycznego, w Bartoszycach możesz skorzystać z badania MR na NFZ lub prywatnie. Skontaktuj się z pracownią MR Diagnostic w Bartoszycach i umów się na badanie obrazowe tkanek w Twojej okolicy. 

Odwiedź nas na Facebook'u
Wskazówki dojazdu