tlo

Pracownia MR w Iławie

Pracownia MR w Iławie

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Iławie

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego
ul. gen. Władysława Andersa 3, 14-200 Iława
tel.: (89) 506 55 66
e-mail: ilawamr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

Pracownia rezonansu w Iławie wyposażona jest w wysokopolowy aparat SIGNA Creator o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Aparat SIGNA Creator oferuje bogaty pakiet najnowocześniejszych technologii w dziedzinie badań metodą rezonansu magnetycznego. System Signa Creator dzięki prekursorskim rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę MR

Rezonans magnetyczny w Iławie

Zgodnie z zaleceniami lekarza lub w ramach profilaktyki zdrowia szukasz pracowni, w której możesz wykonać rezonans magnetyczny? Iława to miasto, w którym możesz skorzystać z usług pracowni MR Diagnostic. Pacjenci z Iławy oraz okolicznych miejscowości mają możliwość wykonania badania na NFZ lub prywatnie. Poznaj specyfikę obrazowania tkanek rezonansem magnetycznym i dowiedz się, jak skorzystać z badania w pracowni rezonansu w Iławie.

Rezonans magnetyczny Iława – na czym polega obrazowanie tkanek za pomocą fal elektromagnetycznych?

MR Diagnostic posiada jedną ze swoich pracowni w miejscowości Iława. Rezonans magnetyczny należy do najdokładniejszych badań obrazowych, które pozwalają przedstawić rzeczywisty stan tkanek w obrębie całego organizmu. Badanie MR polega na umieszczeniu pacjenta w specjalistycznej aparaturze, gdzie jest on poddawany działaniu nie szkodliwych fal magnetycznych. Dzięki temu, że ludzkie ciało ma swoje właściwości magnetyczne, na podstawie reakcji tkanek z falami możliwe jest stworzenie ich obrazu, który generowany jest przez zaawansowane oprogramowanie komputerowe.

Rezonans magnetyczny w Iławie pozostaje badaniem w pełni bezpiecznym dla pacjenta. Badanie jest nieinwazyjne, a tkanki w żaden sposób nie są uszkadzane. Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim posiadania w ciele elementów metalowych, np. klipsów naczyniowych, a także urządzeń elektronicznych, np. rozruszników serca. Na skutek działania fal magnetycznych urządzenia mogą przestać prawidłowo działać, a metalowe elementy nagrzewać się lub poruszać, prowadząc do uszkodzenia tkanek.

Sprawdź nasz cennik

Co możesz zbadać za pomocą rezonansu magnetycznego?

Pracownia rezonansu w Iławie oferuje badania obrazowe różnych obszarów organizmu. Dostępne są:

Rezonans Iława – czy badanie wymaga wcześniejszego przygotowania?

Badanie MR wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania, ale nie są to czynności uciążliwe czy trudne do wykonania. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby na badanie w pracowni rezonansu w Iławie założyć wygodne ubrania, pozbawione metalowych elementów, np. zamków błyskawicznych, nitów czy guzików.

Na badanie z kontrastem należy zabrać aktualny wynik kreatyniny, a godzinę przed badaniem nic nie jeść i nie pić.

Po przyjściu do pracowni każdy pacjent dostaje do wypełnienia ankietę kwalifikującą do badania. Należy ją rzetelnie wypełnić, a następnie postępować zgodnie z poleceniami personelu medycznego. Przed położeniem się na stole diagnostycznym należy zdjąć metalową biżuterię oraz wyjąć z kieszeni wszystkie metalowe przedmioty, urządzenia elektroniczne oraz karty z chipami magnetycznymi.

MR Iława – możliwość diagnostyki i profilaktyki zdrowia dla mieszkańców regionu

Pracownia rezonansu magnetycznego w Iławie daje możliwość wykonania badań obrazowych mieszkańcom wielu okolicznych miejscowości. Ważne jest, aby dostęp do badań był łatwy także dla pacjentów, którzy zamieszkują mniejsze miejscowości, w których nie znajdują się pracownie rezonansu magnetycznego.

  • Rezonans magnetyczny Lubawa – na rezonans magnetyczny w Iławie mieszkańcy oddalonej o ok. 18 km Lubawy mogą dojechać samochodem w ok. 25 minut.
  • Rezonans magnetyczny Ostróda – na rezonans w Iławie mieszkańcy oddalonej o ok. 35 km Ostródy mogą dostać w koleją w ok. 20 minut lub samochodem w ok. 35 minut).
  • Rezonans magnetyczny Nowe Miasto Lubawskie – mieszkańcy tej miejscowości mogą dostać się na rezonans w Iławie samochodem w niespełna 30 minut (23 km).
  • Rezonans magnetyczny Kwidzyn – dla mieszkańców Kwidzyna, oddalonego od Iławy o ok. 52 km, najkorzystniejszą formą dostania się na rezonans magnetyczny w Iławie jest podróż samochodem, ok. 50 minut.
  • Rezonans magnetyczny Brodnica – podobny czas na dotarcie do pracowni rezonansu magnetycznego w Iławie zajmie dotarcie z oddalonej o ok. 50 km Brodnicy.
  • Rezonans magnetyczny Grudziądz – z oddalonego o ok. 65 km Grudziądza pacjenci mogą dostać się samochodem w około 1 godz. i 20 minut.

Rezonans magnetyczny w Iławie na NFZ lub prywatnie to możliwość wykonania badań obrazowych dla wielu mieszkańców regionu. Jeśli otrzymałeś od lekarza skierowanie na badanie MR, skontaktuj się pracownią rezonansu magnetycznego w Iławie i umów się na badanie obrazowe w swojej okolicy.

Odwiedź nas na Facebook'u
Wskazówki dojazdu