Tydzień dla serca [17-24 kwietnia]

Tydzień dla serca [17-24 kwietnia]

Z okazji nadchodzącego Tygodnia Dla Serca przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę.

Podczas rejestracji na badanie morfologii, żywotności lub funkcji serca w okresie od 17 do 24 kwietnia otrzymają Państwo rabat w wysokości 15%. Wystarczy powołać się na hasło ,,Tydzień Serca” przy rejestracji na badanie. Termin badania mogą Państwo wyznaczyć dowolny, ale warunkiem uzyskania ceny promocyjnej jest rejestracja do 24 kwietnia.

Jeszcze do niedawna zastosowanie rezonansu magnetycznego w diagnostyce kardiologicznej było znikome, ze względu na trudności w obrazowaniu narządu, które jest w ciągłym ruchu. Rezonans magnetyczny serca pozwala na zdiagnozowanie takich schorzeń jak:

• Wrodzone oraz nabyte wady serca,
• Choroby dużych naczyń,
• Uszkodzenia mięśnia sercowego po przebytym zawale.

Metoda ta umożliwia obrazowanie morfologii , funkcji, przepływu krwi w sercu, a także otaczających go naczyniach. Możliwe jest również przeprowadzenia badania obciążeniowego, które pozwala na ocenę ukrwienia mięśnia sercowego w spoczynku i po obciążeniu, co pozwala określić zwężenie naczyń wieńcowych; a także weryfikację zwężeń które zdiagnozowano w koronarografii lub tomografii komputerowej.  Wszystkie elementy układu sercowo-naczyniowego mogą być obrazowane przy użyciu rezonansu: duże naczynia krwionośne, przedsionki, komory serca, zastawki przedsionkowo-komorowe, co czyni to badanie niezwykle użytecznym w procesie diagnostycznym.

Niezaprzeczalną zaletą badania rezonansem jest możliwość trójwymiarowego obrazowania anatomii serca i dużych naczyń, bez ekspozycji pacjenta na promieniowanie jonizujące.

Zobacz pracownie rezonansu magnetycznego MR Diagnostic