CARDIO DAY 17 Luty – Iława

CARDIO DAY 17 Luty - Iława

Jest to jeden z najważniejszych narządów ciała ludzkiego. Pozostający w ciągłym ruchu przez całe nasze życie. Niestety nawet drobne powikłania z nim związane mogą nieść za sobą rozległe konsekwencje zdrowotne.

Mowa oczywiście o SERCU.

Zgodnie z najnowszymi badaniami statystycznymi 31% wszystkich zagrażających życiu chorób to problemy związane właśnie z układem krążenia.

Rezonans magnetyczny serca daje możliwość uzyskania kompleksowych informacji w trakcie jednego badania (anatomia, funkcja, perfuzja, miokardium czy obeczność blizn). Jest to najbardziej czuła i specyficzna metoda oceny żywotności mięśnia sercowego.

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że MR DIAGNOSTIC prowadzi od zeszłego roku prace nad udoskonalaniem technologii badań mięśnia sercowego.

Pracownia MR w Iławie jest jedyna placówką w kraju która przy współpracy z innymi ośrodkami zagranicznymi rozwija technologie mapowania mięśnia sercowego. Do niedawna mapowanie serca było możliwe tylko dzięki badaniom inwazyjnym. Teraz dzięki pracy eksperymentalnej której częścią jest pracownia MR w Iławie, nasi pacjenci mają ekskluzywny dostęp do tej nowej technologii badań.

Mapowanie serca to nowe sekwencje, które znajdują zastosowanie w diagnostyce stanów zapalnych, włóknienia i chorób spichrzeniowych mięśnia sercowego m.in. zapalenia mięśnia sercowego, przy podejrzeniu choroby Fabryego czy amyloidozy.

Jednocześnie chcemy zaprosić Państwa na CARDIO DAY (dzień sercowy) w MR DIAGNOSTIC.

17 Lutego (w sobotę) w naszej pracowni odbywać się będą wyjątkowo tylko i wyłącznie badania serca.

Tego dnia specjalnie przyjedzie do nas personel ściśle związany z rozwojem nowych badań kardiologicznych przy użyciu metody mapowania serca.

Jeśli są Państwo zainteresowani badaniami mięśnia sercowego prosimy o kontakt z rejestracja pracowni MR w Iławie.

Zobacz pracownie rezonansu magnetycznego MR Diagnostic