Pracownia MR w Iławie

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Iławie

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego
ul. gen. Władysława Andersa 3, 14-200 Iława
tel.: (89) 506 55 66
e-mail: ilawamr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

 

Pracownia rezonansu w Iławie wyposażona jest w wysokopolowy aparat SIGNA Creator o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Aparat SIGNA Creator oferuje bogaty pakiet najnowocześniejszych technologii w dziedzinie badań metodą rezonansu magnetycznego. System Signa Creator dzięki prekursorskim rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę MR

Rezonans magnetyczny w Iławie

Zgodnie z zaleceniami lekarza lub w ramach profilaktyki zdrowia szukasz pracowni, w której możesz wykonać rezonans magnetyczny? Iława to miasto, w którym możesz skorzystać z usług pracowni MR Diagnostic. Pacjenci z Iławy oraz okolicznych miejscowości mają możliwość wykonania badania na NFZ lub prywatnie. Poznaj specyfikę obrazowania tkanek rezonansem magnetycznym i dowiedz się, jak skorzystać z badania w pracowni rezonansu w Iławie.

Rezonans magnetyczny Iława – na czym polega obrazowanie tkanek za pomocą fal elektromagnetycznych?

MR Diagnostic posiada jedną ze swoich pracowni w miejscowości Iława. Rezonans magnetyczny należy do najdokładniejszych badań obrazowych, które pozwalają przedstawić rzeczywisty stan tkanek w obrębie całego organizmu. Badanie MR polega na umieszczeniu pacjenta w specjalistycznej aparaturze, gdzie jest on poddawany działaniu nie szkodliwych fal magnetycznych. Dzięki temu, że ludzkie ciało ma swoje właściwości magnetyczne, na podstawie reakcji tkanek z falami możliwe jest stworzenie ich obrazu, który generowany jest przez zaawansowane oprogramowanie komputerowe.

Rezonans magnetyczny w Iławie pozostaje badaniem w pełni bezpiecznym dla pacjenta. Badanie jest nieinwazyjne, a tkanki w żaden sposób nie są uszkadzane. Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim posiadania w ciele elementów metalowych, np. klipsów naczyniowych, a także urządzeń elektronicznych, np. rozruszników serca. Na skutek działania fal magnetycznych urządzenia mogą przestać prawidłowo działać, a metalowe elementy nagrzewać się lub poruszać, prowadząc do uszkodzenia tkanek.

Co możesz zbadać za pomocą rezonansu magnetycznego?

Pracownia rezonansu w Iławie oferuje badania obrazowe różnych obszarów organizmu. Dostępne są:

Rezonans Iława – czy badanie wymaga wcześniejszego przygotowania?

Badanie MR wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania, ale nie są to czynności uciążliwe czy trudne do wykonania. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby na badanie w pracowni rezonansu w Iławie założyć wygodne ubrania, pozbawione metalowych elementów, np. zamków błyskawicznych, nitów czy guzików.

Na badanie z kontrastem należy zabrać aktualny wynik kreatyniny, a godzinę przed badaniem nic nie jeść i nie pić.

Po przyjściu do pracowni każdy pacjent dostaje do wypełnienia ankietę kwalifikującą do badania. Należy ją rzetelnie wypełnić, a następnie postępować zgodnie z poleceniami personelu medycznego. Przed położeniem się na stole diagnostycznym należy zdjąć metalową biżuterię oraz wyjąć z kieszeni wszystkie metalowe przedmioty, urządzenia elektroniczne oraz karty z chipami magnetycznymi.

MR Iława – możliwość diagnostyki i profilaktyki zdrowia dla mieszkańców regionu

Pracownia rezonansu magnetycznego w Iławie daje możliwość wykonania badań obrazowych mieszkańcom wielu okolicznych miejscowości. Ważne jest, aby dostęp do badań był łatwy także dla pacjentów, którzy zamieszkują mniejsze miejscowości, w których nie znajdują się pracownie rezonansu magnetycznego.

  • Rezonans magnetyczny Lubawa – na rezonans magnetyczny w Iławie mieszkańcy oddalonej o ok. 18 km Lubawy mogą dojechać samochodem w ok. 25 minut.
  • Rezonans magnetyczny Ostróda – na rezonans w Iławie mieszkańcy oddalonej o ok. 35 km Ostródy mogą dostać w koleją w ok. 20 minut lub samochodem w ok. 35 minut).
  • Rezonans magnetyczny Nowe Miasto Lubawskie – mieszkańcy tej miejscowości mogą dostać się na rezonans w Iławie samochodem w niespełna 30 minut (23 km).
  • Rezonans magnetyczny Kwidzyn – dla mieszkańców Kwidzyna, oddalonego od Iławy o ok. 52 km, najkorzystniejszą formą dostania się na rezonans magnetyczny w Iławie jest podróż samochodem, ok. 50 minut.
  • Rezonans magnetyczny Brodnica – podobny czas na dotarcie do pracowni rezonansu magnetycznego w Iławie zajmie dotarcie z oddalonej o ok. 50 km Brodnicy.
  • Rezonans magnetyczny Grudziądz – z oddalonego o ok. 65 km Grudziądza pacjenci mogą dostać się samochodem w około 1 godz. i 20 minut.

Rezonans magnetyczny w Iławie na NFZ lub prywatnie to możliwość wykonania badań obrazowych dla wielu mieszkańców regionu. Jeśli otrzymałeś od lekarza skierowanie na badanie MR, skontaktuj się pracownią rezonansu magnetycznego w Iławie i umów się na badanie obrazowe w swojej okolicy.

 

Odwiedź nas na Facebook'u

Wskazówki dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.