Pracownia MR w Ostródzie

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Ostródzie

Szpital w Ostródzie S.A.
ul. Władysława Jagiełły 1, 14-100 Ostróda
tel.: (89) 506 55 99
e-mail: ostrodamr@mrdiagnostic.pl

 

Pracownia rezonansu w Bartoszycach wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Sempra o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Aparat MAGNETOM Sempra został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość i poszerzyć możliwości kliniczne. Aparat umożliwia również badanie grup pacjentów, u których obrazowanie jest utrudnione. Oprócz tego aparat MAGNETOM Sempra pozwala na szybsze wykonywanie badań dzięki zoptymalizowanym protokołom akwizycji danych obrazowych.

Rezonans magnetyczny Ostróda – czym jest i na czym polega badanie MR?

Jedna z pracowni MR Diagnostic znajduje się w miejscowości Ostróda – rezonans magnetyczny to szczegółowe badanie obrazowe wszystkich tkanek wybranego obszaru ciała. Polega na umieszczeniu pacjenta w tunelu aparatu, gdzie jest on wyeksponowany na działanie nieszkodliwych fal magnetycznych. Naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała umożliwiają stworzenie obrazu tkanek – wykorzystuje się do tego specjalistyczną aparaturę oraz zaawansowane oprogramowanie komputerowe.

Rezonans magnetyczny w Ostródzie to całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne badanie. Tkanki organizmu nie są w żaden sposób narażone na ryzyko uszkodzenia. O przeciwwskazaniach mówimy głównie w przypadku posiadania w ciele urządzeń elektronicznych lub metalowych elementów, np. rozrusznika serca czy klipsów naczyniowych.

MR Ostróda – co możesz zbadać?

Pracownia MR Diagnostic w Ostródzie pozwala zobrazować tkanki w różnych obszarach organizmu. Nasza pracownia wykonuje:

Rezonans Ostróda – prawidłowe przygotowanie do badania

Do pracowni rezonansu magnetycznego w Ostródzie należy przyjść ubranym w wygodne sportowe ubranie, pozbawione metalowych elementów, np. guzików, nitów czy zamków błyskawicznych.

Przed przystąpieniem do badania MR w Ostródzie każdy pacjent otrzymuje do wypełnienia ankietę kwalifikującą do badania. Po jej wypełnieniu należy stosować się do zaleceń personelu medycznego. Pacjenci muszą wyjąć z kieszeni ubrań wszystkie metalowe przedmioty, karty z chipami magnetycznymi oraz urządzenia elektroniczne. Należy też zdjąć metalową biżuterię.

W przypadku konieczności wykonania rezonansu magnetycznego z kontrastem należy oznaczyć stężenie kreatyniny (maksymalnie 7 dni przed badaniem), a godzinę przed badaniem nie jeść i nie pić.

Rezonans magnetyczny Ostróda – zapraszamy mieszkańców okolicznych miejscowości

Rezonans magnetyczny w Ostródzie to możliwość zbadania się także dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którym lekarz zalecił wykonanie rzetelnej diagnostyki obrazowej. Nasza pracownia to wygodna możliwość skorzystania z badań przez pacjentów zamieszkujących miejscowości oddalone o kilkanaście–kilkadziesiąt kilometrów od Ostródy.

Rezonans magnetyczny w Ostródzie to szansa na szybką i dokładną diagnostykę obrazową dla mieszkańców wielu okolicznych miejscowości.

 

Odwiedź nas na Facebook'u

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.