Pracownia MR w Bartoszycach

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Bartoszycach

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11, 11-200 Bartoszyce
tel.: (89) 506 55 56
e-mail: bartoszycemr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

 

Pracownia rezonansu w Bartoszycach wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Sempra o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Aparat MAGNETOM Sempra został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość i poszerzyć możliwości kliniczne. Aparat umożliwia również badanie grup pacjentów, u których obrazowanie jest utrudnione. Oprócz tego aparat MAGNETOM Sempra pozwala na szybsze wykonywanie badań dzięki zoptymalizowanym protokołom akwizycji danych obrazowych.

Rezonans magnetyczny Bartoszyce

Pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymali od lekarza zalecenie dotyczące wykonania badań obrazowych, mogą skorzystać z pracowni rezonansu magnetycznego w Bartoszycach (NFZ lub prywatnie). Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką badania MR w Bartoszycach oraz ofertą badań rezonansem w pracowni MR Diagnostic.

Rezonans magnetyczny Bartoszyce – na czym polega i jak przebiega obrazowanie tkanek w badaniu MR?

MR Diagnostic posiada swoje pracownie w kilku miejscowościach w województwie warmińsko-mazurskim, z czego jedna znajduje się w mieście Bartoszyce. Rezonans magnetyczny to jedno z najdokładniejszych badań obrazowych. Umożliwia uzyskanie precyzyjnego obrazu tkanek organizmu. Pacjent umieszczany jest w tunelu, w którym poddawany jest działaniu fal magnetycznych. Na podstawie reakcji atomów wodoru, które znajdują się w wodzie zawartej w tkankach, aparat tworzy rzeczywisty i dokładny obraz, który pozwala ocenić ewentualne niepożądane zmiany i postawić trafną diagnozę.

Rezonans magnetyczny w Bartoszycach (prywatnie lub na NFZ) jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i w pełni bezpiecznym. Fale magnetyczne w żaden sposób nie uszkadzają tkanek organizmu, dzięki czemu badanie można powtarzać wielokrotnie.

Ewentualne przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim posiadania w organizmie przedmiotów metalowych (np. endoprotez) lub urządzeń elektronicznych (rozruszniki serca, implanty ślimakowe itp.).

Badanie MR Bartoszyce – jakie obszary organizmu pozwala zbadać?

Wśród dostępnych badań znajduje się rezonans magnetyczny całego ciała - Whole body. Jednakże w przypadku skierowania podejrzeń na konkretną chorobę, dokładniejsze może okazać się obrazowanie konkretnych narządów lub okolic ciała. Stąd oferujemy również:

 • rezonans magnetyczny serca;
 • rezonans magnetyczny głowy i szyi;
 • rezonans magnetyczny jamy brzusznej;
 • rezonans magnetyczny miednicy;
 • rezonans magnetyczny gruczołu krokowego – PI-RADS;
 • rezonans magnetyczny stawów;
 • rezonans magnetyczny kręgosłupa;
 • rezonans magnetyczny oczodołów;
 • rezonans magnetyczny twarzoczaszki.

Rezonans Bartoszyce – prawidłowe przygotowanie do badania

Przygotowanie do rezonansu magnetycznego w Bartoszycach jest proste i nie wymaga od pacjenta podejmowania złożonych kroków. Należy pamiętać o tym, aby:

 • ubrać się w wygodne ubranie, pozbawione elementów metalowych, np. guzików, nitów, klamer, zamków błyskawicznych;
 • przed badaniem wypełnić rzetelnie ankietę kwalifikującą;
 • zdjąć biżuterię;
 • powyjmować z kieszeni metalowe przedmioty, urządzenia elektroniczne i karty z chipami magnetycznymi;
 • na badanie głowy nie należy lakierować włosów i malować powiek.

W przypadku konieczności wykonania badania rezonansem magnetycznym z kontrastem należy mieć ze sobą aktualne wyniki badania kreatyniny. Na godzinę przed badaniem nie należy spożywać posiłków ani przyjmować płynów.

MR Bartoszyce – diagnostyka dla pacjentów z regionu

Pracownia rezonansu magnetycznego w Bartoszycach to możliwość odbycia szczegółowej i skutecznej diagnostyki także dla pacjentów mieszkających w pobliskich miejscowościach. Dla zachowania zdrowia ważne jest, aby dostęp do badań obrazowych był łatwy, także dla osób, które nie mają możliwości wykonania MRI w swojej miejscowości.  Rezonans magnetyczny w Bartoszycach może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla pacjentów zamieszkałych w pobliskich miejscowościach.

 • Rezonans magnetyczny Kętrzyn – pacjenci mieszkający w oddalonym o ok. 45 km Kętrzynie mogą dostać się do pracowni w Bartoszycach w około 40 minut.
 • Rezonans magnetyczny Olsztyn – w nieco ponad godzinę do naszej pracowni w Bartoszycach mogą dotrzeć pacjenci z oddalonego o ok. 70 km Olsztyna.
 • Rezonans magnetyczny Lidzbark Warmiński – dojazd z Lidzbarku Warmińskiego na rezonans w Bartoszycach powinien zająć ok. 25 minut.
 • Rezonans magnetyczny Mrągowo – W nieco ponad godzinę można dotrzeć do pracowni z oddalonego o ok. 60 k Mrągowa.
 • Rezonans magnetyczny Biskupiec – około 45 minut drogi do Bartoszyc mają osoby mieszkające w Biskupcu.

Jeśli Twój lekarz zalecił Ci wykonanie rezonansu magnetycznego, w Bartoszycach możesz skorzystać z badania MR na NFZ lub prywatnie. Skontaktuj się z pracownią MR Diagnostic w Bartoszycach i umów się na badanie obrazowe tkanek w Twojej okolicy.

 

Odwiedź nas na Facebook'u

Wskazówki dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.