Pracownia MR w Działdowie

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Działdowie

Szpital SPZOZ w Działdowie
ul. Leśna 1, 13-200 Działdowo
tel.: (23) 306 75 55
e-mail: dzialdowomr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

 

Pracownia wyposażona jest w wysokopolowy aparat Siemens Altea o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Rezonans magnetyczny Siemens Altea to sprawdzony i wydajny system 1.5T, który oferuje bardzo ostry i wyraźny obraz badanych obszarów anatomicznych. System może pomóc dostarczyć pewną diagnozę, nawet dla najbardziej wymagających przypadków pacjentów (wysoka masa ciała lub duży obwód klatki piersiowej). Ponadto, zaawansowane aplikacje kliniczne oprogramowania oferują zwiększona dokładność i pewność wyników.

Badanie rezonansem magnetycznym w Działdowie

Otrzymałeś od swojego lekarza skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym? W Działdowie masz możliwość skorzystania z diagnostyki obrazowej w pracowni MR Diagnostic. Mieszkańcy Działdowa i okolicznych miejscowości mogą wykonać badanie rezonansem magnetycznym prywatnie lub na NFZ. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką obrazowania rezonansem magnetycznym oraz wskazaniami do diagnostyki.

Rezonans magnetyczny Działdowo – czym jest i na czym polega badanie MR?

Jedna z pracowni MR Diagnostic znajduje się w miejscowości Działdowo – rezonans magnetyczny to szczegółowe badanie obrazowe wszystkich tkanek wybranego obszaru ciała. Polega na umieszczeniu pacjenta w tunelu aparatu, gdzie jest on wyeksponowany na działanie nieszkodliwych fal magnetycznych. Naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała umożliwiają stworzenie obrazu tkanek – wykorzystuje się do tego specjalistyczną aparaturę oraz zaawansowane oprogramowanie komputerowe.

Rezonans magnetyczny w Działdowie to całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne badanie. Tkanki organizmu nie są w żaden sposób narażone na ryzyko uszkodzenia. O przeciwwskazaniach mówimy głównie w przypadku posiadania w ciele urządzeń elektronicznych lub metalowych elementów, np. rozrusznika serca czy klipsów naczyniowych.

MR Działdowo – co możesz zbadać?

Pracownia MR Diagnostic w Działdowie pozwala zobrazować tkanki w różnych obszarach organizmu. Nasza pracownia wykonuje:

Rezonans Działdowo – prawidłowe przygotowanie do badania

Do pracowni rezonansu magnetycznego w Działdowie należy przyjść ubranym w wygodne sportowe ubranie, pozbawione metalowych elementów, np. guzików, nitów czy zamków błyskawicznych.

Przed przystąpieniem do badania MR w Działdowie każdy pacjent otrzymuje do wypełnienia ankietę kwalifikującą do badania. Po jej wypełnieniu należy stosować się do zaleceń personelu medycznego. Pacjenci muszą wyjąć z kieszeni ubrań wszystkie metalowe przedmioty, karty z chipami magnetycznymi oraz urządzenia elektroniczne. Należy też zdjąć metalową biżuterię.

W przypadku konieczności wykonania rezonansu magnetycznego z kontrastem należy oznaczyć stężenie kreatyniny (maksymalnie 7 dni przed badaniem), a godzinę przed badaniem nie jeść i nie pić.

Rezonans magnetyczny Działdowo – zapraszamy mieszkańców okolicznych miejscowości

Rezonans magnetyczny w Działdowie (NFZ lub prywatnie) to możliwość zbadania się także dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którym lekarza zalecił wykonanie rzetelnej diagnostyki obrazowej. Nasza pracownia to wygodna możliwość skorzystania z badań przez pacjentów zamieszkujących miejscowości oddalone o kilkanaście–kilkadziesiąt kilometrów od Działdowa.

  • Mława – z Mławy pacjenci mogą szybko dostać się na rezonans magnetyczny w Działdowie własnym samochodem (ok. 25 minut) lub kursującym co godzinę pociągiem (9 minut).
  • Ciechanów – mieszkańcy z oddalonego o ok. 55 kilometrów Ciechanowa, również mogą dostać się na rezonans magnetyczny w Działdowie koleją (ok. 26 minut, kursy co godzinę) lub samochodem w około 1 godzinę.
  • Przasnysz – mieszkańcy Przasnysza również mogą stosunkowo wygodnie udać się na rezonans magnetyczny w Działdowie, pokonując samochodem drogę nieco ponad 60 kilometrów.
  • Płońsk – nasza pracownia rezonansu magnetycznego w Działdowie często gości także pacjentów z oddalonego o ok. 80 kilometrów Płońska, którzy w około godzinę mogą dotrzeć do nas samochodem.

Rezonans magnetyczny w Działdowie na NFZ lub prywatnie to szansa na szybką i dokładną diagnostykę obrazową dla mieszkańców wielu okolicznych miejscowości. Każdy, kto otrzymał od swojego lekarza skierowanie na MR, może umówić się na badanie w pracowni MR Diagnostic w Działdowie.

 

Odwiedź nas na Facebook'u

Wskazówki dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.