Pracownia MR w Elblągu

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Elblągu

Szpital Miejski św. Jana Pawła II
ul. J.A. Komeńskiego 35, 82-300 Elbląg
tel.: (55) 506 55 55
e-mail: elblagmr@mrdiagnostic.pl


Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

 

Pracownia rezonansu w Elblągu wyposażona jest w wysokopolowy aparat Signa HDxt o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Rezonans magnetyczny Signa HDxt to sprawdzony i wydajny system 1.5T z komponentów wysokiej jakości, które oferuje ostry i wyraźny obraz. System może pomóc dostarczyć pewną diagnozę, nawet dla najbardziej wymagających przypadków pacjentów. Ponadto, zaawansowane aplikacje kliniczne oprogramowania oferują zwiększona dokładność i pewność wyników.

Rezonans magnetyczny w Elblągu

Lekarz zlecił Ci wykonanie rezonansu magnetycznego, ponieważ potrzebuje rzetelnego obrazu wybranych tkanek, aby móc postawić prawidłową diagnozę? Mieszkańcy Elbląga i okolic mogą cieszyć się łatwym dostępem do badań rezonansem magnetycznym dzięki ofercie pracowni diagnostycznej MR Diagnostic. Zapraszamy do zapoznania się z badaniami MR dostępnymi w pracowni MR Diagnostic w Elblągu na NFZ lub prywatnie.

Rezonans magnetyczny Elbląg – na czym polega badanie?

Rezonans magnetyczny w pracowni MR Diagnostic to precyzyjne badanie obrazowe, które umożliwia zobrazowanie wszystkich tkanek wybranej okolicy ciała. Pacjenta umieszcza się w tunelu aparatu, w którym oddziałuje pole magnetyczne. Dzięki naturalnym właściwościom magnetycznym naszego ciała i specjalnym algorytmom możliwe jest stworzenie dokładnego obrazu tkanek.

Rezonans magnetyczny w Elblągu to badanie nieinwazyjne bezpieczne i w żaden sposób nieuszkadzające tkanek organizmu. Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do wykonania tego badania, a dotyczą one głównie posiadania w ciele elementów metalowych, np. klipsów naczyniowych, czy urządzeń elektronicznych, np. rozrusznika serca.

Jakie obszary ciała możesz zobrazować w czasie badania rezonansem magnetyczny w Elblągu?

Pracownia rezonansu magnetycznego MR Diagnostic w Elblągu oferuje pacjentom możliwość wykonania badania MR poszczególnych obszarów ciała. W zależności od występujących u pacjenta dolegliwości i podejrzeń lekarza co do ich możliwych przyczyn, można zdecydować się na rezonans magnetyczny:

Pacjenci, u których występuje klaustrofobia w pracowni MR Diagnostic w Działdowie mogą wykonać rezonans magnetycznych w sedacji, czyli w głębokim uspokojeniu, dzięki któremu pacjent pozostaje przytomny ale nie odczuwa lęku i dyskomfortu.

Pracownia rezonansu magnetycznego Elbląg – jak przygotować się do badania?

Przystępując do rezonansu w Elblągu, każdy pacjent otrzyma bezpośrednio przed badaniem ankietę kwalifikującą do MRI. Należy zdjąć biżuterię oraz wyjąć z kieszeni ubrań wszelkie urządzenia elektroniczne. Pacjent powinien być ubrany w wygodne, sportowe ubrania, pozbawione metalowych elementów.

W przypadku rezonansu magnetycznego z kontrastem należy przyjść na badanie dobrze nawodnionym oraz zabrać ze sobą aktualny wynik kreatyniny. Na badanie nie trzeba przychodzić na czczo, konieczna jest jedynie godzinna przerwa w jedzeniu i piciu tuż przed badaniem.

Rezonans magnetyczny w Elblągu i okolicach – zapraszamy pacjentów z pobliskich miejscowości

Pracownia rezonansu magnetycznego w Elblągu to optymalny wybór dla mieszkańców wielu pobliskich miejscowości, którzy otrzymali od lekarza skierowanie na rezonans magnetyczny. Nasza pracownia często wykonuje badania pacjentów mieszkających w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Elbląga. Dla kogo rezonans magnetyczny w Elblągu okażę się korzystnym rozwiązaniem?

  • Rezonans magnetyczny Braniewo – mieszkańcy Braniewa na rezonans w Elblągu mogą udać się w ok. 40 minut pokonując trasę o długości ok. 40 kilometrów.
  • Rezonans magnetyczny Malbork – mieszkańcy Malborka na rezonans magnetyczny w Elblągu mogą udać się samochodem (31 km i 40 minut) lub wygodnie pociągiem w zaledwie 25 minut.
  • Rezonans magnetyczny Tczew – mieszkańcy Tczewa na trasę do Elbląga na rezonans magnetyczny mogą pokonać w niecałą godzinę samochodem lub pociągiem.
  • Rezonans magnetyczny Pasłęk – pacjenci mieszkający w pobliskim Pasłęku mogą dostać się na rezonans magnetyczny w Elblągu w około 20 minut, jadąc samochodem lub korzystając z połączenia kolejowego.
  • Rezonans magnetyczny Nowy Dwór Gdański – w zaledwie 20 minut na rezonans w Elblągu mogą udać się pacjenci z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy mają do pokonania około 25-kilometrową trasę.

Na rezonans magnetyczny w Elblągu prywatnie lub na NFZ zapraszamy mieszkańców wszystkich okolicznych miejscowości. Jeśli lekarz zalecił Ci wykonanie badania MRI, skontaktuj się z nami i ustal najbliższy termin.

 

Odwiedź nas na Facebook'u

Wskazówki dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Nie! Badanie MRI nie jest w żaden sposób bolesne. Dyskomfort mogą powodować hałaśliwe dźwięki (których poziom natężenia można znacząco zniwelować i stłumić dzięki specjalnym słuchawkom wyciszającym).

Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W pierwszym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza specjalisty. Prywatne badanie rezonansem magnetycznym warto wykonać, gdy nie chcemy być uzależnieni od kolejki NFZ.

Cennik poszczególnych badań wykonywanych prywatnie dostępny jest TUTAJ.

Tak! Wychodząc naprzeciw dzieciom, osobom z klaustrofobią czy innymi schorzeniami, nasza pracownia w Działdowie oferuje badanie rezonansem magnetycznym w głębokim uspokojeniu (podczas snu).

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadzamy dzieciom ważącym od 10 kilogramów wzwyż (również w znieczuleniu).

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić profesjonalną opiekę.
*Wysyłając wiadomość, potwierdzasz, że zapoznałeś się z klauzulą informacyjną o ochronie danych osobowych.