MR Diagnostic wkrótce w Ostródzie!

MR Diagnostic wkrótce w Ostródzie!

Dnia 20 października 2023 r. miało miejsce wyjątkowe i symboliczne wydarzenie: wbicie „pierwszej łopaty” pod budowę pracowni rezonansu magnetycznego. Od ponad 12 lat MR Diagnostic realizuje swoją misję dbania o zdrowie pacjentów na terenie Warmii i Mazur w placówkach zlokalizowanych w Bartoszycach, Działdowie, Iławie i Elblągu. Teraz będzie to możliwe także w Ostródzie!

Dzięki prowadzonym rozmowom z Panem Andrzejem Wiczkowskim Starostą Ostródzkim i Panem Jackiem Dudzinem Prezesem Szpitala w Ostródzie, podpisaliśmy wieloletnią umowę współpracy, w ramach której powstanie pracownia rezonansu magnetycznego. Nowy budynek, bezpośrednio połączony ze szpitalem, zostanie oddany do użytku na wiosnę 2024 roku. – informuje Krzysztof Sielicki, Prezes Zarządu MR Diagnostic. Dzięki podjętej współpracy z MR Diagnostic w szpitalu w Ostródzie powstanie w pełni wyposażona w najnowszej generacji skaner pracowania rezonansu magnetycznego.

Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym i najwyższej rozdzielczości obrazowania rozwijamy diagnostykę obrazową. Badania wykonane rezonansem magnetycznym umożliwiają zdiagnozowanie choroby nawet wówczas, kiedy jeszcze nie ma objawów, co pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia.

Pracownie MR Diagnostic to nie tylko nowoczesny sprzęt medyczny, ale przede wszystkim profesjonalny zespół specjalistów z zakresu rezonansu magnetycznego. Pracownia rezonansu magnetycznego znacząco wpłynie na rozwój wielu obszarów medycyny, a w szczególności: neurologii, kardiologii, onkologii, urologii, ginekologii, ortopedii i chirurgii. Będziemy informować o kolejnych etapach prac, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.