tlo

Pracownia MR w Elblągu

Pracownia MR w Elblągu

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
MR Diagnostic w Elblągu

Szpital Miejski św. Jana Pawła II
ul. J.A. Komeńskiego 35, 82-300 Elbląg
tel.: (55) 506 55 55
e-mail: elblagmr@mrdiagnostic.pl

 
Obsługa świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia

Pracownia rezonansu w Elblągu wyposażona jest w wysokopolowy aparat Signa HDxt o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. 

Rezonans magnetyczny Signa HDxt to sprawdzony i wydajny system 1.5T z komponentów wysokiej jakości, które oferuje ostry i wyraźny obraz. System może pomóc dostarczyć pewną diagnozę, nawet dla najbardziej wymagających przypadków pacjentów. Ponadto, zaawansowane aplikacje kliniczne oprogramowania oferują zwiększona dokładność i pewność wyników.

Rezonans magnetyczny w Elblągu

Lekarz zlecił Ci wykonanie rezonansu magnetycznego, ponieważ potrzebuje rzetelnego obrazu wybranych tkanek, aby móc postawić prawidłową diagnozę? Mieszkańcy Elbląga i okolic mogą cieszyć się łatwym dostępem do badań rezonansem magnetycznym dzięki ofercie pracowni diagnostycznej MR Diagnostic. Zapraszamy do zapoznania się z badaniami MR dostępnymi w pracowni MR Diagnostic w Elblągu na NFZ lub prywatnie.

Rezonans magnetyczny Elbląg – na czym polega badanie?

Rezonans magnetyczny w pracowni MR Diagnostic to precyzyjne badanie obrazowe, które umożliwia zobrazowanie wszystkich tkanek wybranej okolicy ciała. Pacjenta umieszcza się w tunelu aparatu, w którym oddziałuje pole magnetyczne. Dzięki naturalnym właściwościom magnetycznym naszego ciała i specjalnym algorytmom możliwe jest stworzenie dokładnego obrazu tkanek.

Rezonans magnetyczny w Elblągu to badanie nieinwazyjne bezpieczne i w żaden sposób nieuszkadzające tkanek organizmu. Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do wykonania tego badania, a dotyczą one głównie posiadania w ciele elementów metalowych, np. klipsów naczyniowych, czy urządzeń elektronicznych, np. rozrusznika serca.

Sprawdź nasz cennik

Jakie obszary ciała możesz zobrazować w czasie badania rezonansem magnetyczny w Elblągu?

Pracownia rezonansu magnetycznego MR Diagnostic w Elblągu oferuje pacjentom możliwość wykonania badania MR poszczególnych obszarów ciała. W zależności od występujących u pacjenta dolegliwości i podejrzeń lekarza co do ich możliwych przyczyn, można zdecydować się na rezonans magnetyczny:

Pacjenci, u których występuje klaustrofobia w pracowni MR Diagnostic w Działdowie mogą wykonać rezonans magnetycznych w sedacji, czyli w głębokim uspokojeniu, dzięki któremu pacjent pozostaje przytomny ale nie odczuwa lęku i dyskomfortu.

Pracownia rezonansu magnetycznego Elbląg – jak przygotować się do badania?

Przystępując do rezonansu w Elblągu, każdy pacjent otrzyma bezpośrednio przed badaniem ankietę kwalifikującą do MRI. Należy zdjąć biżuterię oraz wyjąć z kieszeni ubrań wszelkie urządzenia elektroniczne. Pacjent powinien być ubrany w wygodne, sportowe ubrania, pozbawione metalowych elementów.

W przypadku rezonansu magnetycznego z kontrastem należy przyjść na badanie dobrze nawodnionym oraz zabrać ze sobą aktualny wynik kreatyniny. Na badanie nie trzeba przychodzić na czczo, konieczna jest jedynie godzinna przerwa w jedzeniu i piciu tuż przed badaniem.

Rezonans magnetyczny w Elblągu i okolicach – zapraszamy pacjentów z pobliskich miejscowości

Pracownia rezonansu magnetycznego w Elblągu to optymalny wybór dla mieszkańców wielu pobliskich miejscowości, którzy otrzymali od lekarza skierowanie na rezonans magnetyczny. Nasza pracownia często wykonuje badania pacjentów mieszkających w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Elbląga. Dla kogo rezonans magnetyczny w Elblągu okażę się korzystnym rozwiązaniem?

  • Rezonans magnetyczny Braniewo – mieszkańcy Braniewa na rezonans w Elblągu mogą udać się w ok. 40 minut pokonując trasę o długości ok. 40 kilometrów.
  • Rezonans magnetyczny Malbork – mieszkańcy Malborka na rezonans magnetyczny w Elblągu mogą udać się samochodem (31 km i 40 minut) lub wygodnie pociągiem w zaledwie 25 minut.
  • Rezonans magnetyczny Tczew – mieszkańcy Tczewa na trasę do Elbląga na rezonans magnetyczny mogą pokonać w niecałą godzinę samochodem lub pociągiem.
  • Rezonans magnetyczny Pasłęk – pacjenci mieszkający w pobliskim Pasłęku mogą dostać się na rezonans magnetyczny w Elblągu w około 20 minut, jadąc samochodem lub korzystając z połączenia kolejowego.
  • Rezonans magnetyczny Nowy Dwór Gdański – w zaledwie 20 minut na rezonans w Elblągu mogą udać się pacjenci z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy mają do pokonania około 25-kilometrową trasę.

Na rezonans magnetyczny w Elblągu prywatnie lub na NFZ zapraszamy mieszkańców wszystkich okolicznych miejscowości. Jeśli lekarz zalecił Ci wykonanie badania MRI, skontaktuj się z nami i ustal najbliższy termin.

Odwiedź nas na Facebook'u
Wskazówki dojazdu