Monitory przedstawiające wyniki tomografii

Informacje dla Pacjenta

Rezonans magnetyczny prostaty PI-RADS v2

Diagnostyka raka gruczołu krokowego w ostatnim czasie przeszła prawdziwą rewolucję. 

Wcześniej jedynym wiarygodnym badaniem obrazowym gruczołu krokowego była przezodbytnicza ultrasonografia stercza (TRUS). Badanie to choć powszechnie dostępne cechuje się niską czułością metody (wykrywa jedynie nieco ponad 40% guzów prostaty).

obraz przedstawiający badanie rezonansem prostatyobraz przedstawiający badanie rezonansem prostaty

W tej chwili badanie prostaty rezonansem magnetycznym które oferujemy w naszych pracowniach zapewnia dwukrotnie większą dokładność oraz jest dla pacjenta kompletnie nieinwazyjne i nieszkodliwe. Nieprzyjemne lub wstydliwe dla pacjenta procedury zostały wyeliminowane (do badania pacjent nie musi nawet zdejmować spodni). Dodatkowo metoda badania nie obciąża pacjenta szkodliwym promieniowaniem RTG. 

Porównanie wyników wykrytych w trzech fazach badania daje ostateczny wynik opisany w ujednoliconym protokołem PI-RADS v2
Ocena PI-RADS wykorzystuje 5-punktową skalę która umożliwia zróżnicowanie zmian o charakterze istotnego klinicznie raka prostaty od zmian o niskim prawdopodobieństwie charakteru rozrostowego.

Takie kompleksowe podejście do badania znacznie zwiększyło czułość metody. Znaczy to, że zdecydowana większość zmian nowotworowych powstających w prostacie jest widoczna w badaniu rezonansu magnetycznego.

W celu zwiększenia świadomości mężczyzn zagrożeniem nowotworu gruczołu krokowego przygotowaliśmy broszurę informacyjną która dostępna jest w naszych pracowniach lub w wersji elektronicznej poniżej.Nowotwór gruczołu krokowego - Broszura informacyjna

Zobacz pracownie rezonansu magnetycznego MR Diagnostic